Detay Çikolata Hakkında

Detay Çikolata Hakkında

Detay Çikolata, 2008 yılında Altınmarka Grubu'nun tamamen sahip olduğu bir yan kuruluş olarak kurulmuştur. Fabrikalarımız İstanbul'da 3 farklı bölgede bulunmaktadır.

Yüksek teknolojiye sahip, son derece modern üretim tesislerimizle fırın, şekerleme, çikolata ve dondurma pazarına hizmet vererek yıllık 60.000 ton kapasiteye sahibiz.

Ayrıca 2013 yılında, waffle ürünleri üretebilen en yeni üretim tesisimiz faaliyete geçmiştir.

Detay Çikolata'nın kurulmasıyla birlikte, Altınmarka Grubu kakao ve çikolata üretim süreçlerinin dikey entegrasyonunu tamamlamış olup, kakao çekirdeğinden en kaliteli çikolata ürünlerine kadar üretim sürecinin her aşamasında müşterilerimize üstün kalite ve maksimum verimlilik garanti etmektedir.

Altınmarka Grubu

1992 yılında kurulan Altınmarka, dünyanın altıncı büyük endüstriyel kakao üreticisi ve ikinci büyük endüstriyel çikolata üreticisi haline gelmiştir.

Endüstriyel ve profesyonel pazar için en kaliteli kakao likörü, kakao tozu ve kakao yağı ile çeşitli sıvı, düğme ve blok kapatıcı çikolata üretimi yapmaktadır.

İstanbul'un dışında geniş bir 180.000 m2 alan üzerinde bulunan Altınmarka, toplamda 250.000 ton/yıl üretim kapasitesine sahiptir.

Altınmarka, yerel pazarda baskın bir paya sahip olup, tüm önde gelen ulusal ve küresel şekerleme, fırın ve dondurma üreticilerine hizmet vermektedir ve aynı zamanda 48 ülkede 250'den fazla büyük ölçekli küresel müşteriye hizmet sunmaktadır.

Markalarımız